Загальна Інформація

Обирай. Змінюй. Поєднуй!

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту.

Детальніше »

Новини

Звідки у голландців велодоріжки?

Львів готується до Європейського тижня мобільності. Крім культурно-спортивних та освітніх заходів важливою є і міська транспортна інфраструктура. Вже цього тижня відбудеться офіційне відкриття велодоріжок, які тільки почали набирати кілометраж у нашому місті.

Європейський тиждень мобільності має на меті розвинути альтернативні види пересування у містах та зменшити використання приватного автотранспорту. Важливу, але не основну роль у цьому відіграє велосипедний транспорт. Міста по всьому світу активно розвивають велоінфраструктуру впродовж останніх 10 років. Велосипедною країною безперечно вважається Голландія. Усі, хто відвідував цю країну неодмінно помічали величезну кількість велосипедистів на вулицях, червоні велосмуги, підземні стоянки для велосипедів. Але так було не завжди. У епоху економічно зростання після Другої Світової війни серед голландського населення розпочалася стрімка автомобілізація. Зміна містобудівної політики, розширення доріг та знесення історичних будівель. Коротка відео-історія яку ми сьогодні презентуємо розповідає про те як Нідерлади помилилися, скільки їм це коштувало, і чого не варто повторювати країнам пост-радянського простору.