Про ЄТМ

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту. Він відбувається щороку 16-22 вересня.

Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. У життя втілено 7,717 проектів, які формують велосипедну та пішохідну інфраструктуру, «заспокоюють» дорожній рух, роблять доступнішим транспорт та інформують громадськість про екологічно збалансоване використання транспортних засобів.

Кульмінація ЄТМ – акція «День без автомобіля!», під час якої міста-учасники виділяють на цілий день одну чи кілька ділянок для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту.

Європейський тиждень мобільності щороку присвячений іншій темі у руслі сталої мобільності.

Обирай. Змінюй. Поєднуй – тема Європейського тижня мобільності 2015

Цьогорічна тема про мультимодальність закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей  і вибрати правильний вид пересування для кожної поїздки. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.

Одним з нових аспектів теми в цьому році є те, як вона змушує по-новому інтерпретувати транспорт, дивлячись на подорож від точки А до Б як на спосіб збагатити наш день новими враженнями. Щоденну поїздку автобусі, наприклад, можна розглядати як можливість ознайомитись з заголовками новин; поїздка на велосипеді може розглядатися як мобільний тренажер і ви можете просто зустріти любов Вашого життя в трамваї!

Вибираючи, змінюючи і поєднуючи ми можемо зробити наші подорожі працювати на нас.

Нагадуємо, що цього року дві європейські кампанії: Європейський тиждень мобільності і “Роби правильний мікс” об’єднались під брендом “Роби правильний мікс” з використанням візуалізації кампанії.

Приєднуйтеся до руху Європейський тиждень мобільності (http://www.mobilityweek.eu), спрямувавши свою діяльність на:

- зменшення використання приватного автотранспорту та перерозподіл дорожнього простору на користь пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;

- поліпшення та облаштування дорожньої інфраструктури (зупинок громадського транспорту, тротуарів, пішохідних зон та доріжок, велосмуг, звукових і цифрових світлофорів, велостоянок, автостоянок в приміських зонах, пунктів прокату велосипедів і т.п.);

- зростання обізнаності та зміну ставлення населення до пересування пішки, велосипедом та громадським транспортом, які є альтернативами моторизованому транспорту створення партнерства з державним установами та організаціями, НУО та бізнесом;

Ви, можливо, все це вже робите, але про це мало хто знає. Ставши учасником ЄТМ, Ваша громада включиться в загальноєвропейський процес, про Ваші ініціативи дізнається Європа, Ви зможете здобути новий досвід і популяризувати Ваше місто, селище, село. Допоможе у цьому Посібник “Європейський тиждень мобільності“, який розробила Громадська організація «Форза» у співпраці з Агенцією сприяння регіональному розвитку Кошіце(Словаччина) в рамках проекту «Європейський тиждень мобільності в Карпатах» за підтримки Європейського Союзу.

Європейський тиждень мобільності – свято раціонального розвитку транспорту.

Щороку з 16 по 22 вересня його проводять у понад 2 000 міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Зробіть правильний мікс / Do the right mix (UA) from Mobility Lviv on Vimeo.

Тематичні настанови 2015 року доступні українською мови, вони пояснюють тему цьогорічного ЄТМ та містять рекомендації, щодо організації Європейського тижня мобільності у вашому місті: